piątek, 8 lipca 2016

Portugalczycy finalistami Euro 2016!

W środę w Lyonie rozegrano pierwszy mecz półfinałowy Euro 2016, a reprezentacja Portugalii przy dużym wsparciu Cristiano Ronaldo pokonała Walię 2:0. Środowy półfinał pomiędzy Portugalią a Walią był zapowiadany jako starcie dwóch gwiazdorów Realu Madryt – Cristiano Ronaldo i Garetha Bale’a. Bardziej aktywny był Walijczyk, ale znacznie korzystniej wypadł Portugalczyk, który zwieńczył swój dobry występ golem i asystą. CR7 miał jednak lepszych partnerów do gry, podczas gdy Bale działał w pojedynkę, nie mogąc liczyć na pomoc zawieszonego za kartki Aarona Ramseya, który jak dotąd ma najwięcej asyst w turnieju.

O pierwszej połowie rozgrywanego na Parc Olympique Lyonnais spotkania najlepiej zapomnieć. Emocji było jak na lekarstwo, a widowisko stało na bardzo niskim poziomie, za co należy winić obie drużyny. Wydawało się, że jak tak dalej pójdzie, to fani będą świadkami kolejnego spotkania z dogrywką i rzutami karnymi, ale pięć minut po wznowieniu gry trybuny przebudził Ronaldo. Napastnik wzbił się wysoko w powietrze po dośrodkowaniu z rożnego Raphaela Guerreiro i mocnym strzałem z główki pokonał Wayne’a Hennessey’a.

Walijczycy nie zdążyli sie pozbierać po stracie gola, a już przegrywali 0:2. Trzy minuty póżniej uderzenie sprzed pola karnego oddał Ronaldo, a piłkę wślizgiem przeciął Nani, w ten sposób myląc interweniującego golkipera.

Piłkarze Chrisa Colemana przez długi czas nie mogli dojść do siebie, a gdy już oswoili się z faktem utraty dwóch bramek próbowali odpowiedzieć swoim trafieniem. Bale miał kilka zrywów, kilka strzałów z dystansu, ale to wszystko na co go było stać. Portugalczycy spokojnie utrzymali dwubramkowe prowadzenie, a nawet mieli kolejne okazję, by je podwyższyć, ale Joao Mario nie trafił w bramkę, a Ronaldo tylko w boczną siatkę. Portugalia awansowała do finału Euro 2016, a o tytuł powalczy 10 lipca w Paryżu.